What's happening?

Serwery 1013 Wyświetleń Zgłoś błąd

  • Server 1fireads.org
Banksterzy

Banksterzy

PolandPG
Twoja ocena: 0
10 1 Ocena

Opis

Film banksterzy – recenzja

Film banksterzy próbują przenieść widzów (miejmy nadzieję, że im się to nie uda, bo po prostu zabraknie) do pierwszej dekady XX wieku, kiedy większość świata nie spodziewała się kryzysu finansowego 2008 roku, aw Polsce pożyczki we frankach szwajcarskich zyskał ogromną popularność. Nie będę się zbytnio rozwodził nad fabułą, bo poza zakończeniem łatwo to przewidzieć (a po obejrzeniu zwiastuna można też odgadnąć finał), ale bezlitośnie wskażę, jak scenarzyści Adam Guz i Piotr Starzak szyją wszystko grubymi nitkami.

Świat przedstawiony w filmie Banksterzy wygląda jak film o teoriach spiskowych na YouTube. Nie ma tu miejsca na żadne odcienie szarości, wszystko jest czarno-białe jak w bajce skierowanej do najmłodszych. Złe korporacje są złe, a maluchy są bez skazy i są przez nie wykorzystywane. Tytułowe „ Film Banksterzy” w zasadzie nie różnią się od gangsterów. Mają kontakty między politykami, wręczają łapówki, a wielomilionowe międzynarodowe transakcje omawiane są w niektórych opuszczonych magazynach nad rzeką … tak, poważnie, twórcy Banksterów wymyślili sobie, że plan zalania rynku szwajcarskim O pożyczkach frankowych rozmawiano w jakimś opuszczonym magazynie nad rzeką, a pomysłodawcą był prywatny pracownik z Wall Street Tom (Maciej Nawrocki).

Dodatkowo scenarzyści prawdopodobnie czerpali z jakiegoś średniej jakości kanału YT lub bloga, który nie jest w żaden sposób zweryfikowany naukowo, bo po przesłuchaniu Banksterów można stwierdzić, że za całość finansową odpowiadały polskie banki kontrolowane z zagranicy. kryzys z 2008 r., który celowo obniżył kurs złotego, aby cieszyć się wyższymi cenami franka szwajcarskiego. Według nich winowajcami są nie tylko prezesi największych banków, pracownicy Wall Street, ale przede wszystkim pracownicy banku, których najczęściej oglądamy na ekranie, a których w tym filmowym produkcie przedstawiono jako mały Wall. Uliczne wilki, oszukujące klientów najprostszymi sztuczkami marketingowymi i psychologicznymi, tylko po to, by wydobyć mały odpad z wielomiliardowego stołu. Oczywiście tymi pracownikami sterują większe ryby, jak na przykład dyrektor banku grany przez Tomasza Karolaka (SERIO!), Który zleca im nie tylko oszukiwanie klientów, ale także np. Zakładanie fałszywych kont bankowych na wymienione dane. na cmentarzu (próbowałem google jeśli to się stało, ale nic nie znalazłem, ale mogę się mylić).

Film Banksterzy – podsumowanie

o seansie bankierów, prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu, po obejrzeniu filmu Banksterzy poczułem substytut bólu psychicznego i fizycznego. Zapewne zniósłbym dobre samopoczucie, gdyby twórcom zadowalała czarno-biała prezentacja świata i natarczywy szantaż emocjonalny, ale ostatecznie film zamienia się w jakiś fantazyjny film o zemście. Może tak twórcy starali się pod koniec ich rozweselić, zapalić światło w tunelu doświadczonym frankobiorcom, ale gdybym był ofiarą bankowych oszustw z kredytami hipotecznymi we frankach szwajcarskich, czułbym się po tym finale , jakby ktoś obficie splunął mi w twarz.

Niezamierzona groteska powstała z ciekawego i zasługującego na uchwycenie tematu filmowego, czego powstydziłby się nawet Patryk Vega. Cóż, po pokazie Banksterów poczułem pewien szacunek do Vegi, bo po projekcji jego filmów zwykle lubię to, jak są nieudolni, zapewniają mi specyficzną rozrywkę, a po pokazie Banksterów byłem po prostu smutne, że mogłeś tak cynicznie wykorzystać ważny temat.

Oryginalny tytuł Banksterzy
Ocena IMDb 4.5 28 głosy

Director

Director

Obsada

Udostępniono2

Podobne tytuły

Zostaw komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published