Video Sources 0 Views

 • Watch traileryoutube.com
 • Server 1fireads.org
Obecność 3: Na rozkaz diabła

Obecność 3: Na rozkaz diabła

Demoniczny przypadek, który wstrząsnął Ameryką.May. 25, 2021USA112 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Oczywiście jest to prawdopodobnie bardziej oskarżenie o zmagania, z jakimi zmagały się firmy takie jak Warner Bros. i Universal, próbując uruchomić konkurencję dla Marvel Cinematic Universe, ale nadal imponujące jest to, że gigantyczny hołd dla populistycznego horroru z lat siedemdziesiątych z powodzeniem przyniósł prawie dwa miliardy dolarów w ośmiu filmach . W końcu jest to właściwość zakotwiczona w nostalgii filmowej, która odniosła sukces dzięki obsadzeniu aktorów znacznie starszych niż większość głównych bohaterów horroru, w szczególności Vera Farmiga i Patrick Wilson, ale także Linda Cardellini, Anthony LaPaglia, Miranda Otto, Lili Taylor i Ron Livingston.

Po wielu spin-offach i powiązaniach, w tym „Zakonnica cały film” , Klątwa La Llorony cały film i osobna trylogia Annabelle , Obecność 3 Na rozkaz diabła cały film jest trzecią częścią kluczowej serii. Jest to pierwsza pozycja w tej głównej serii, której nie wyreżyserował James Wan. Zamiast tego Wan przekazuje obowiązki reżyserskie Michaelowi Chavesowi, który kierował Klątwą La Llorony . Jednak pod względem estetyki i skali „Obecność 3 cały film” jest rozpoznawalny jako kontynuacja i rozwinięcie dwóch poprzednich części trylogii.

Czy Obecność 3 cały film jest podobny do poprzednich części?

Podobnie jak Obecność 2 cały film , Obecność 3 cda jest ciekawą hybrydą gatunku. Wydaje się, że to świadomy wysiłek, aby zbudować przebojowy horror, zawierający elementy z bardziej populistycznych filmów i powiązanie ich z mechaniką klasycznych horrorów. Podobnie jak Obecność 2 cały film , ta hybrydyzacja jest być może bardziej interesująca niż skuteczna. To nie do końca działa, ale w pewnym stopniu zasługuje na zbadanie.

Śledzeniem demonów zajmuje się małżeństwo Ed i Lorraine Warren, grany przez Vera Farmiga i Patrick Wilson w jednej z najbardziej zdrowej relacji.. Jednak filmy są w dużej mierze wehikułem dla konkretnej marki horroru – nostalgii.

Filmy z motywem opętania są staromodne pod względem podejścia do horroru. Jednym z najbardziej uderzających aspektów Obecności, opartym na wcześniejszej współpracy Wana z Wilsonem w Naznaczony online , było zdecydowanie powrót do podstaw w tworzeniu horrorów w odpowiedzi na trendy początku XXI wieku. Obecność istniała jako tradycjonalistyczny kontrakt na horrory typu found footage, takie jak The Last Exorcism czy Paranormal Activity , jako zdrowsza alternatywa dla graficznej przemocy filmów, takich jak seria Saw czy serial Hostel , i jako bardziej zawoalowana nostalgia niż fala przeróbek, takich jak Teksańska masakra piłą mechaniczną .

Jak skonstruowana jest Obecność 3 Na rozkaz diabła online?

Obecność 3 cały film jest skonstruowany w podobny sposób do Obecności i Obecność 2 , opierając się na tym samym podejściu do opowieści grozy. Chaves zapożycza nawet kilka wskazówek od Wana, takich jak długie ujęcia śledzące na stojąco, aby zorientować publiczność, zanim zacznie się horror. Podobnie jak  Obecność i  Obecność 2 , Obecność 3 cały film bardzo lubi mieć groteskowe potwory szarżujące na kamerę z mrocznych cieni i jest komponowane przez orkiestrę specjalizującą się w przerażających akordach. Film wykorzystuje znaną sztuczkę polegającą na tym, że potwór wchodzi do kadru z przeciwnej strony niż zamierzona.

Nie są to nowatorskie ani radykalne podejścia do opowiadania historii w horrorach. Nie są szczególnie niuansowanie. Rzeczywiście, prawdopodobnie nie są one szczególnie skuteczne wobec odbiorców zaznajomionych z tymi tropami. W końcu, podczas gdy te szczególne sztuczki były starym kapeluszem, kiedy Wan stosował je w Obecność , mieli przynajmniej luksus odróżnienia się od dekady filmów, które agresywnie odrzucały tę tradycjonalistyczną gramatykę horrorów. Mimo to istnieje pociągająca i bezpretensjonalna skuteczność w gorliwości, z jaką Diabeł mnie zmusił do stosowania tych wypróbowanych i przetestowanych technik.

Rzeczywiście, interesujące jest to, że Obecność 3 cały film jest o wiele bardziej skuteczny, gdy opiera się na staromodnych praktycznych efektach, niż gdy opiera się na spektaklu generowanym komputerowo. Prosty i łatwy do odtworzenia efekt pudełka płatków śniadaniowych spadającego z półki jest bardziej denerwujący niż oglądanie wykrzywionego przez komputer wykrzywienia ciała w niemożliwy sposób. Obecność 3 Na rozkaz diabła online  prawdopodobnie działa najlepiej, gdy pochyla się całkowicie w nostalgii, opierając się na sztuczkach, o których wie, że działają.

Dobry jak cała seria Obecności

W końcu seria Obecności stanowi interesujący kontrapunkt dla bardziej ezoterycznej nostalgii za latami siedemdziesiątymi, która wpływa na mniej popularne filmy, takie jak Dziedzictwo  Ari Astera  czy  Midsommar cały film . Jeśli  Obecność cytuje z  Egzorcysty , to  Hereditary czerpie z Don’t Look Now, a  Midsommar wyciąga  z  The Wicker Man . Ten kontrast w podejściu do nostalgii za latami siedemdziesiątymi jest pouczający, ponieważ dotyczy czegoś bardzo interesującego w sukcesie  serii Obecności. Reprezentuje bardzo agresywną próbę umieszczenia gatunku horroru w sercu współczesnego kina kinowego.

Warto w tym miejscu przyznać, że nie jest to coś nowego ani radykalnego. Wpływ Egzorcysty na serię Obecności jest pouczający. Egzorcysta jest tak czystym horrorem, jaki istnieje, znanym z ograniczeń w krajach katolickich, takich jak Irlandia, przez dziesięciolecia. Jednak „Egzorcysta” był także ogromnym populistycznym sukcesem. Film był fenomenem kasowym, który wydawał się dezorientować i dezorientować krytyków. Zdobył także nominację do najlepszego filmu. Oczywiście wszystko to poprzedza rewolucję Szczęki i Gwiezdne Wojny , ale wciąż pokazuje populistyczną atrakcyjność tego rodzaju kinematografii.

Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Original title The Conjuring: The Devil Made Me Do It
IMDb Rating 6,4 49,093 votes
TMDb Rating 8,1 2,470 votes

Director

Cast

Vera Farmiga isLorraine Warren
Lorraine Warren
Ruairi O'Connor isArne Cheyne Johnson
Arne Cheyne Johnson
Sarah Catherine Hook isDebbie Glatzel
Debbie Glatzel
Julian Hilliard isDavid Glatzel
David Glatzel
John Noble isFather Kastner
Father Kastner
Eugenie Bondurant isThe Occultist
The Occultist
Shannon Kook isDrew Thomas
Drew Thomas
Keith Arthur Bolden isSergeant Clay
Sergeant Clay

Similar titles

Black Box
Ciche miejsce
Host
Rambo: Ostatnia Krew
Sky Sharks
Mechanik: Prawo zemsty
Geneza Planety Małp
Półwysep
Shark Night 3D
Nobody
Jestem matką
Piękna i rzeźnik

(9) comments

 • Frizek 23 sierpnia, 2021 Odpowiedz

  Fajny na wieczór!

 • Damian 23 sierpnia, 2021 Odpowiedz

  Superancki 😀

 • Markooo 24 sierpnia, 2021 Odpowiedz

  Opinie z filmwebu się sprawdziły 🙂

 • Marysia Nowak 24 sierpnia, 2021 Odpowiedz

  Bardzo wciągający

 • Mojeka 25 sierpnia, 2021 Odpowiedz

  Ewidentnie polecam

 • Amelia 25 sierpnia, 2021 Odpowiedz

  Ewidentnie polecam

 • Dawid98 26 sierpnia, 2021 Odpowiedz

  bardzo ciekawa fabuła i ogólnie pomysł

 • Laura P 26 sierpnia, 2021 Odpowiedz

  Fajny na wieczór!

 • Laura P 28 sierpnia, 2021 Odpowiedz

  ⭐⭐⭐⭐⭐

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

CDAFLIX.PL to darmowa platforma zawierająca informacje na której znajdziesz najnowsze filmy online. Na naszym serwisie znajdziesz nie tylko filmy online ale również seriale online. Ciesz się ogromną bazą najnowszych filmów online ! Pamiętaj ! Jeśli korzystasz z serwisu WWW.CDAFLIX.PL akceptujesz REGULAMIN korzystania z serwisu www.cdaflix.pl |